Ruční pRáce ♦ IN

12. ledna 2012 v 18:42 | K. |  Trendy
Nevíš coby? Venku žádný sníh, nevíš co dělat? Jsi šikovná?Trendem posledních let jsou ruční práce a to všeho druhu. I když zrovna nejsi tvůrčí a kreaitvní, nápad na to, jak má vypadat Tvoje šála nebo čepice určitě v hlavě máš.
Zajdi si do nejbližší galantérky, protože frčí štrikování, pletení, háčkování a vše, co teď v zimě určitě využiješ. Nejlepeší je, že nejen v zimě tohle využiješ. Můžeš si uplíst kabelku. Od těch nejjednodušších, kdy spleteš pouze dva obdélníky a připleteš poutko, po ty složitější ;) Já sama jsem si uháčkovala několik kabelek. A ani jsem za ně nic nezaplatila, protože jsem mamince hrábla ve skříni a našla spoustu klubek vlny. Protože za ,,totáča,, frčely ruční práce ještě víc. Takže ještě než zajdeš do nějaké té galantérky, tak se určitě podívej k mámě do skříně a nebo se ještě pozeptej babiček, tet apod.

Háčkování
Je nejjednodušší. Já ho mám moc ověřené. Navíc když sedfíš někde v autobuse nebo ve vlaku nebo se o přestávkách nudíš ve škole, tak na to potřebuješ jen jeden háček a můžeš nenápadne tvořit své dílo. Nevýhodou ale potom je, že uháčkovaný kus je takový tvrdý, já říkám ,,plechový,, , ale zahřeje stejně;) Např. můj přítel si mnou uháčkované ponožky na spaní strašně chválí, že jsou neskutečně teplé =) Začít učit se můžeš tady a nebo se zeptej maminky, zkrátka někoho, kdo to umí.

Pletení
Podle mého názoru je na stejném principu, jako háčkování. Takže doporučuji se nejprve naučit velmi dobře háčkovat. Akorát potřebuješ 2 jehlice. Na jedné jsou obmotaná očka, do kterých potom stále vpletáváš druhou jehlicí další řady. Já se teprve učím plést, ale protože umím dobře háčkovat, tak mi to zatím nedělá problém. Ale jak jsem zmiňovala u háčkování, tak jelikož potřebuješ 2 jehlice, tak už to není tak vhodné, pohodlné do vlaku nebo do lavice. Výhodou je spousta vzorů, což u háčkování jen tak nejde a navíc upletený kus je krásně jemný a ohebný. Začít učit se můžeš tady a nebo se zeptej maminky, zkrátka někoho, kdo to umí.

Já mám za sebou pár kousků, např. klabelky, šály, čepice, ponožky, obal na mobil,.... určitě si něco zkus, je to originální a kamarádi Tě budou obdivovat ;)

Accessories2u
Kopíruj se zdrojem!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S@B » Jennifer-Lopez S@B » Jennifer-Lopez | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 14:36 | Reagovat

Dělala jsem si ho sama :)

2 ssnoopici ssnoopici | Web | 25. dubna 2012 v 16:13 | Reagovat

Chodím a ruční práce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama